01.04.2016 toimus naljapäeva puhul anekdootide võistlus. Osalejad olid 2.-12. klassist. Kuulda said palju vahvaid ja seni kuulmata olnud anekdoote. I-II kohta jäid jagama Alvar Liigus(3.a) ja Indrek Männik(3.b) ning III koha saavutas Evella-Andrea Rosenstein(8.kl). Kõik osalejad said premeeritud tänukirja ja magusaga.

DSC_0810

05.04.2016 toimus 10.-12. klasside õpilastel Tartu Vangla poolt korraldatud loeng. Loengul tutvustati õppimise võimalusi Sisekaitseakadeemias ja edasisi töövaldkondi. Üheskoos vaadati õpetlikke ja tutvustavaid filme, esitati küsimusi ja jagati informatiivseid voldikuid. Lühidalt räägiti ka veel üle Tartu Vangla poolt korraldatavatest enesekaitse ja MMA treeningutest. Õpilastel soovitati suurema huvi korral pöörduda vilistlase Kristo Joonase poole, kes lõpetas eelmine aasta Luunja Keskkooli ning töötab Tartu Vanglas ja asub peatsel õppima Sisekaitseakadeemiasse.

05.04.2016 toimus esimene “Kaitse end ja aita teist” ohutusalase koolituse raames 6. klassile ja mõnedele 7. ja 8. klassi õpilastele esmaabi koolitus. Koolituse raames käsitleti järgmiseid teemasid: esmaabi olemus, esmaabi prioriteedid, traumadest hoidumine, tegutsemine õnnetuspaigal, verejooksude peatamise võtted- verejooksude liigid, erinevad haavad, sidumine, põletused, külma- ja kuumakahjustused, äkkhaigestumised- krambid (epilepsia), minestamine, ninaverejooks, võõrkeha hingamisteedes, liigesevigastused (luumurrud, nikastus, nihestus, põrutus), teadvuseta inimese abistamine.

07.04.2016 võttis Luunja Keskkool tervist edendava koolina osa ülemaailmsest multiprojektist “Tervisepäev meie koolis”. Tervisepäeval toimunud tegevusteks olid embamise võistlus (kes kogub kõige rohkem kallistusi koolikaaslastelt), kooli televisioonis jooksis tervislik viktoriin, õpilasesindus pani proovile kaaslaste kopsumahu ning korraldas õhupallide puhumise võistluse, viidi läbi liikudes aktiivne vahetund ja otsisime kõige tervislikumat retsepti. Tervisepäevast loome lõpetuseks pildikollaaži, mida peatselt jagame kõigiga.

b8a16c5a

04.-07.04.2016 toimus Mõttespordi olümpiaadi viimane ehk IV etapp. Võisteldi neljal alal: kabe, male, gomoku, sudoku. Algklasside turniiril kabes osales kokku 196 õpilast üle Eesti. 50 parema sekka jäi meie kooli 4. klassi õpilane Rasmus Kaldoja 29. kohaga; algklasside turniiril males osales kokku 223 õpilast – 55. koha saavutas 3. B klassi õpilane Kaarel Madisson; põhikooli osas osales 202 õpilast – 51. koha saavutas 5. B klassi õpilane Rando Lukk; algklasside gomoku turniiril osales kokku 141 õpilast – 26. koha saavutas 4. klassi õpilane Daniel Ilves; põhikooli osas osales 197 õpilast – 66. koha saavutas 5. B klassi õpilane Rando Lukk; algklasside sudoku turniiril osales kokku 76 õpilast – 25. koha saavutas 3. A klassi õpilane Rebekka Rekker; 27. koha saavutas 3. B klassi õpilane Laura Kübarsepp; põhikooli osas osales 118 õpilast – 29. koha saavutas 5. B klassi õpilane Rando Lukk.

Nelja ala peale kokku 1.-4. klassi arvestuses osales 421 õpilast üle Eesti. 60 parema hulka kuulus 41. kohaga Laura Kübarsepp, 50. kohaga Rebekka Rekker, 53. kohaga Arko Kasemets, 56. kohaga Rasmus Kaldoja, 59. koha saavutas Daniel Ilves. 5.-9. klassi arvestus osales 428 õpilast üle Eesti. 31. koha saavutas Rando Lukk.

08.04.2016 toimus teine loeng „Kaitse end ja aita teist“ raames, milleks oli meelemürgid.