sdrsdrIMG_1289

Reedel, 16. novembril külastasid Luunja Keskkooli Tartu Noorte Folkloorifestivali raames Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambel Leesikad. Nad esitasid 8.-12. klassi õpilastel erinevaid rahvapärimuslikke tantse ja kandsid ehedaid rahvarõivaid Eesti erinevatest piirkondadest. Leesikate esinemine oli rikastatud veel laulude ja pillimänguga. Koolipere nautis tantsuansambli etteasteid väga ning nii mõnedki said ka ise jalga keerutada.

Teisipäeval, 21. novembril toimus Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses Luunja Keskkooli õpilastele ansambel Põhja-Tallinna kontsert. Ettevõtmine leidis aset Eesti suurima kontserdikorraldaja Sihtasutus Eesti Kontsert poolt korraldavate koolikontsertide raames. Bänd esitas oma kuulsamaid lugusid akustilises võtmes. Peale kontserti oli õpilastel võimalus teha bändiga pilti ja küsida autogramme. Kontsertprogramm oli meeleolukas ning õpilastele kuhjaga emotsioone pakkuv.

Teisipäeval, 21. novembril toimus Tallinnas Alexela Kontserimajas noortekonverents Lahe koolipäev „Aeg kinkida aega“. Luunja Keskkoolist osalesid Hanna-Liisa Kord, Maribel Punnar, Marion Poljakov, Karmen Saar, Kaarel Kiiver, Egle Oolberg, Elis Opmann, Cärolyn Dietrich, Egon Puksa, Karoliine Laaneoja, Robin Matsi ja huvijuht Teli Taimre.

Konverentsile andis avapaugu Andrus Kivirähk, kes rääkis noortele kirjanikuelust ja sahtlisse kirjutamise ajast, mis teda avara inimesena avalikkuseni tõi. Teise esinejana oli laval Erki Kaikkoneni, muinasjutuvestjat, kes jagas lugu sõrmusest, millel graveeritud sõnum ,,Kõik läheb mööda’’. Elus ongi nii, aeg on muutuv, kõik läheb mööda. Oluline on väärtustada hetke, milles viibime. Sportlasekarjäärist käis rääkimas Rasmus Mägi, kes on oma aega veetnud juba lapseeast staadionil. Aeg näitas talle, mis on tema parim ala, millele kõige enam pühenduda ja just nii sai temast üks parimaid jooksjaid. I vaatuse lõpuesituse tegi tuntud eesti näitleja, nüüdseks lavakunstikooli juht Jaak Prints! Elus peab olema tahe, arvab ta. Näitlejatöös lisaks tahtele ka šarm. II vaatuse avas Reet Aus, moe- teatri- ja filmikunstnik. Alguse on saanud tema aeg kunstis moedisainerina, millega tihedalt kokku puutudes on ta jõudnud mõistmiseni, et kõige tähtsam disainimise juures on mõelda keskkonna säästmisele. Peamine, mida igaüks saab teha, on vaadata üle oma tarbimisharjumused. Järgmisena toimus diskussiooni Kairit Tammetsa, Peep Kulla ja Allan Rajavee vahel. Tehnoloogial on suur roll inimeste elus, säästes ja kinkides meile aega juurde või hoopis vastupidi, unustades end nutitelefoni, röövib meie aja. Hendrik Ehrpaisi kuulsime vestlemas aga kosmose teemadel. Ei pea olema füüsikat 10 aastat õppinud, et huvituda ja arendada end kosmose teemadel.

III vaatuse teemaks oli aja kinkimine ühiskonnas. Teema avasid president Kersti Kaljulaid ja ettevõtja Kaarel Kotkas. Nende kahekõnest paiskus palju värskeid mõtteid ja mõtlema panevaid lauseid.

Hea Eeskuju galal tunnustati 15 säravat noort, kes on meie kõigi hüvanguks korda saatnud silmapaistvaid tegusid, mis on märkamist väärt. Hea Eeskuju 2018 tiitli pälvis Kaari Uibomägi.

Üllatusesinejana nägime ja kuulsime eesti lauljat Stig Rästat. Mõnusa humoorika punkti pani Karl-Erik Taukar, kes rääkis oma muusikakarjääri tõusust superstaarisaates kuni tänase päevani. Päeva lõpetas vägevate lauludega Uudo Sepp!

Teli Taimre huvijuht

Fotod Toomas Liivamägi