DSC_0517DSC_0512

Kuigi meie kooli õpilased said võistlusliku sõnamänguga hakata tutvuma umbes kuu aega tagasi, kui kool ostis trenni tegemiseks kümme Scrabble’t, võtsid vapramad sõnaseadjad juba laupäeval, 10. novembril osa Tartumaa koolinoorte  Scrabble’i  meistrivõistlustest, mis sel aastal toimusid juba seitsmendat korda.

Kõige paremini sujus võistlus 6. a klassi õpilasel Rebekka Rekkeril (fotol esiplaanil), kes vanusegrupis 5.-8. klass jõudis poolfinaali, saavutades 24 osavõtja seas tubli 5. koha. Kaheksa parema seas olid oma võistlusklassis (9.-12. klass)  ka Cärolyn Dietrich ja Egle Oolberg (mõlemad 10. klassist) ning Kaarel Kiiver 9. klassist, aga nende võistlusklassis oli palju vähem osavõtjaid. Märtsis toimuvad Tallinnas Rocca al Mare koolis koolinoortele vabariiklikud Scrabble’i meistrivõistlused, millest plaanivad osa võtta ka Luunja kooli õpilased. „Mina tahan kindlasti vabariiklikele meistrivõistlustele minna,“ ütles Rebekka. Paljud teisedki olid sama meelt.

Kes õpilastest tunneb samuti mängu vastu huvi ja soovib ka meistrivõistlustele minna, peaks kõigepealt lahendama teisel fotol oleva ülesande. Kui suudad ühe käiguga koguda 45 või 43 punkti, võta kontakti uudise autoriga: sinul on koht meistrivõistlustele sõiduks juba olemas.

Külliki Kask, eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Autori fotod