DSC_0737

Esmaspäeval, 3. septembril  toimus Luunja Keskkoolis õppeaasta avaaktus õues, et kogu koolipere, nii 1.-12. klasside õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad saaksid kooliaastat alustada üheskoos.

Aktuse kõige olulisemad tegelased olid muidugi 53 esimeste klasside õpilast, kes saabusid pillihelide saatel oma esimesele kooliaktusele abiturientide käekõrval.

Pärast seda, kui  kooli direktor Toomas Liivamägi oli kohalolijaid tervitanud, said esimeste klasside õpilased kätte oma esimesed aabitsad, seejärel andsid abituriendid kooliteed alustavatele lastele üle teatepulga, et nad võiksid end lugeda täieõiguslikeks Luunja Keskkooli õpilasteks.

Aktusel osales ka vallavanem Aare Anderson, kes kinkis valla poolt 1. klassi õpilastele kooli logoga vestid ning soovis kogu kooliperele head kooliaastat.

Päev oli meeleolukas ja päikseline ning pakkus tõelist rõõmu kõigile osalejatele, keda sel aastal oli jälle rohkem kui mullu.

„Suur rõõm, et meie kool on viimaste aastatega väga palju kasvanud. Kui seitse aastat tagasi alustas kooliteed 215 õpilast, siis tänavu juba 401. Suvel lahkus koolist küll 6 õpilast, aga juurde tuli 23 vahepealsete klasside õpilast ning 10. klassis jätkab õpinguid 18 õpilast,“ rõõmustas kooli kasvamise üle õppe- ja arendusjuht Ülle Taaber.

Tekst: huvijuht Teli Taimre

Foto: Omar Saksing